50 Milyon Facebook Hesabı Çalınabilir!

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Facebook

Sosyal medya devi Facebook , büyük bir siber saldırıya uğradığını ve bunun sonucunda 50 milyon kullanıcı hesabının bu hack olayından dolayı zarar görebileceğini duyurdu.

Facebook’ta ürün yönetimi başkan yardımcısı Guy Rosen, kimliği belirsiz bir hacker tarafından, kullanıcıların profillerinin başkalarına nasıl baktığını görmelerini sağlayan ‘ başkasının gözünden gör ‘ özelliğindeki bir güvenlik açığından yararlanarak, kullanıcıların profillerine erişim sağladığını duyurdu. Facebook güvenlik uzmanları tarafından, belirlenen açık konusunda gerekli önlemlerin alındığı ve başkasının gözünden gör özelliği geçici süre servis dışı bırakıldı. Birçok facebook kullanıcısı alınan önlemlerinin ardından sisteme giriş yapmaya çalıştığında bir bilgi ekranı karşılarına çıktı ve hesap ayarlarını güncellemeleri konusunda uyarıldı.

Ülkemizde facebook hesabı kullanıcılarına yönelik etkilenen bir hesap olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi ulaşmazken, ülkemiz facebook kullanıcılarının e-posta adreslerini ve hesap şifresini bir güvenlik önlemi olarak değiştirmeleri önemle duyurulur.

Kaynak: HackRead

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Hakkında 19JİTEM05

Teknik Yazar, Güvenlik Blogcu ve BilişimTeknolojileri Analisti. Siber alanında ve diğer teknoloji ile ilgili gelişmelere dikkat çeken bir içerik uzmanı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Yandex.Metrica