ABD Enerji Bakanlığı Siber Güvenliğe 28 Milyon Dolar Yatırdı

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

ABD Enerji Bakanlığı

ABD Enerji Bakanlığı Pazartesi günü, elektrik şebekesinin ve petrol ve doğalgaz altyapısının dayanıklılığını ve siber güvenliğini artıracak olan 28 milyon dolarlık araç ve teknolojiye yatırımı yaptığını duyurdu.

ABD Enerji Bakanı Rick Perry, “Amerika Birleşik Devletlerinin enerji dağıtım sistemlerini siber tehditlerden korumak en önemli ulusal önceliktir” ile “Bu önlemler, siber esnekliği geliştirmek için gerekli olan bir sonraki yenilik seviyesini destekleyecek ve Nation’ın kritik enerji altyapısının potansiyel siber saldırılara karşı da dayanabilmesini ve aynı zamanda ışıkları hala açık tutmasını sağlayacaktır.” dedi.

Elektrik ve petrol ve doğalgaz alt sektörleri için siber-dirençli bir mimari oluşturma, petrol ve doğalgaz dağıtım hatları için siber güvenlik, güvenli iletişim alt yapısı ve işletim teknolojisi (OT) ağları için güvenli bulut tabanlı teknolojiler üzerinde odaklanan toplam 11 projenin de enerji sektöründeki siber güvenliği arttırmaya yönelik teknolojik gelişmeler arasında.

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Hakkında 19JİTEM05

Teknik Yazar, Güvenlik Blogcu ve BilişimTeknolojileri Analisti. Siber alanında ve diğer teknoloji ile ilgili gelişmelere dikkat çeken bir içerik uzmanı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Yandex.Metrica