Apollo Satış Sözleşmesi Şirketinin Veritabanı Çalındı

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Apollo

Dünya genelinde 10 milyon şirket arasında 200 milyon kişi üzerinden satış sözleşmesi protokolü ile iletişim kurduğu bilinen satış sözleşmesi şirketi Apollo’ya ait kullanıcı iletişim veritabanı kimliği belirsiz bilgisayar korsanları tarafından çalındı.

Teknoloji endüstrisi ile ilgili haber yayınları yapan TechCrunch internet sitesi tarafından yapılan açıklama da Apollo şirketine ait yaklaşık 200 bin kullanıcısının verilerinin çalındığını duyurdu. Apolla şirketi tarafından “Topladığımız bilgilerin güvenliğinin önemini biliyoruz, ancak güvenlik önlemlerimizin tüm güvenlik risklerini ortadan kaldıracağı veya herhangi bir güvenlik ihlalinden kaçınacağına dair söz veremeyiz.” açıklaması yapıldı.

İnfoSecurity tarafından yayınlanan haberde ise tespit edilen veri ihlalinin Apolla şirketi tarafından saldırının üstünden 1 haftalık bir süre geçmesinin ardından fark edildiğini, Apollo’nun saldırının ardından veritabanın da yer alan tüm kullanıcılarına eposta gönderdiğini ve iletişim bilgileri ile hesap giriş bilgilerini güncellemeleri konusunda uyarılarda bulunduğunu kaydetti.

“Kullanıcıların kimliklerini daha doğru bir şekilde doğrulamak için çok faktörlü kimlik doğrulaması kullanmalı, ayrıca kullanıcının konumunu, cihaz türünü ve daha fazlasını temel alarak veri erişimini esnek bir şekilde uzatabilecek bağlamsal erişim kontrolü sağlaması gerekmekte.”

Kaynak: TechCrunch, İnfoSecurity

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Hakkında 19JİTEM05

Teknik Yazar, Güvenlik Blogcu ve BilişimTeknolojileri Analisti. Siber alanında ve diğer teknoloji ile ilgili gelişmelere dikkat çeken bir içerik uzmanı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Yandex.Metrica