DefacerHaber Hakkında Yayınlanan Asılsız Haberler Hakkında

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

2013 yılında kurduğumuz ve siber dünya da hack haber- hack olaylarına ilişkin haberleri yayınlamaya başladığımız DefacerHaber hakkında bazı kendini bilmez hack habercik sitelerinde PKK propagandası yapıldığı yönünde haberler görmemizin ardından bu yazıyı yayınlamanın bir mecburiyet olduğunu fark ettik. Kurulduğu günden itibaren toplamda 1520 haber içeriği ile sanal alemde her zaman var olmayı başaran DefacerHaber’e son günlerde bazı gruplar tarafından asılsız ithamlarla ColdHackers isimli grubun haberlerinin sitemizde yayınlanması sebebiyle linç kampanyası yürütülmeye çalışılmışsa da, sanal alemde uzun yıllardır faaliyet gösteren kurucumuz 19JİTEM05’in daha önce yazılarının kaleme alındığı HackteBugün, CyberOlay, ClassHaber gibi internet haber sitelerini de geçmişte okuyan defacerlerin kurucumuz ve DefacerHaber’in böyle bir yapının içerisinde olamayacağını bilebilecek kapasiye sahiptir. Asılsız ithamların yer aldığı LeymırHaber sitesinin misyonu ve yayın hayatı zaten ortadadır. Herhangi bir haber dili olmayan, insanlara küfür ve nefretten başka bir şey sunamayan, yayınlayacak haber içeriği bulamadığı taktirde de salyaları akan bir köpek gibi tarzlarına uymayan hack gruplarına, defacerlere asılsız ithamlarla çamur atarak gündem olma çabasına girmeleri ilk değil sanırım. LamerHaber’in geçmiş tarihlerde yayınlamış olduğu haberlere bakılması durumunda zaten söylenmek istenilen açıkça ortaya çıkacaktır.

DefacerHaber grubu alt yapısı taklit edilerek kurulan birçok haber sitesi maalesef ki sanal alemde kalıcı olmayı başaramamakla beraber, LeymırHaberciklere uyarak haber içeriği yayınlamakta, kendilerini ön plana alma derdine girmiş durumda bulunmaktadır. DefacerHaber internet sitesinin diğer hack haber sitelerinin aksine hiçbir hack grubu ile ya da bir siyasi organla bir bağı bulunmamaktadır. Yine sanal alemde faaliyet gösteren hack haber sitelerine bakıldığında neredeyse tamamının çeşitli hack gruplarının bünyesinde olduğu açıkça görülebilecektir. Leymır Haber sahibinin de tarafsız hack haberci olduğunu iddia ediyor olsa da yayınlamış olduğu haber içeriklerinde tarafının nasıl da belli olduğu görülmektedir. Ayrıca biz hack haberciyiz ve tek ilgi alanımız da hack haberleridir. Birileri gibi yayınlayacak haber bulamadıklarında site hacklemek bize göre işler değildir. Bizim böyle bir sorunumuz bulunmamaktadır ve sanal alemde faaliyet gösteren tüm defacer gruplarına ve defacerlerimize teşekkürü bir borç biliriz. Çoğunlukla 3-4 gün aralıklarında güncelleyebildiğimiz DefacerHaber haber gönder sistemine günlük +10 haber gönderimi sağlanmaktadır.

DefacerHaber kurulduğu ilk günlerden itibaren kullanmış olduğu logonun üzerinde devletimizin şanlı bayrağını simgeleyen Ay ve Yıldızın yer aldığı bir logo kullanmıştır ve bu logoyu da tüm eski okurlar zaten bilmektedir. Yaklaşık 2,5 ay önce DefacerHaber editörleri tarafından yeni bir logo tasarımı hazırlanmış ve bu logo sitemizin /kurumsal sekmesinde yayınlanmış olup, logomuza ait olan içerikler de şu şekilde ifade edilmiştir.


– Logoda yer alan 16 yıldız, 16 Büyük Türk Devletini Temsil Eder.
– Logoda yer alan Siyah Kuş Hüdhüd Kuşunu Temsil Eder. (HÜDHÜD Kuşu; Hz. Süleyman’a Sebe ülkesinden haber getiren kuştur. Görünmeyeni gören,bilinmeyeni bilendir.)
– Logoda yer alan Mektup, Haberciliği Temsil Eder.
– Logoda yer alan Ay ve Yıldız, Büyük Türk Devletini Temsil Eder.

Reel hayatta yer alan televizyon programları, haberler, gazeteler gibi birçok medya yayın organın da haber değeri olan her konu zaten haber olarak yayınlanmaktadır. DefacerHaber’de tarafsızlık ilkesini benimsemiş bir grup olarak hack değeri bulunan her bildirimi, haberleştirebilir, yayınlayabilir. DefacerHaber sitesinde hiçbir hack grubuna aşağılama, site yöneticilerini küçük düşürecek söz ya da görsel kullanılmamakta da, yayınlanan haberler tamamen 3. Bir ağızdan paylaşılarak taraf olmadığımızı her haberimizde açıkca belli etmekteyiz. Bunu yapamayanlar ise köpek misali hacklenen gruplarla dalga geçmekte, haklarında ağza alınmayacak küfürler yazmakta ve buna dair +18 görseller ile mutlu olmaktadır. DefacerHaber hiçbir şekilde bu üslupda yayın yapamayacak kadar kalitesiz bir yer değildir. Spawn isimli köpeğin geçmiş tarihlerde kurucumuza skype üzerinden iletişim kurarak dostluk kurmaya çalıştığını da biz çok iyi bilmekteyiz ancak kişiliksiz olması sebebiyle tarafımızca kale alınmayan bir aç köpektir ve dilediği şekilde de hakkımızda asılsız haber yayınlayabilir. Hacklenen gruplarla dalga geçer gibi haber yapmak kolay iken kendileri hackten korktukları için neden wordpress sistemine sığınmaktadır. DefacerHaber’in barındırıldığı sunucular bellidir ve her türlü saldırıya zaten açıktır.

Şimdi gelelim son söyleyeceklerimize. Hiçbir habercilik terimine sahip olmayan, bazı hack gruplarının köpekliğini yapan, site içeriklerinde küfürden hakaretten başka bir şey barındırmayan, tasmalarının ipleri her zaman başkalarının elinde bulunanlar kalkmışlar birde DH ekibine çamur atma derdindeler. DefacerHaber ve editörlerini tanıyanlar zaten atılan iftiranın gerçek olmadığını çok iyi bilirler ve buradan LeymırHaber’e Hristiyan köpeği Noel babalarının simgesini logolarına koymak yerine, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı logolarında kullansalarmış kimin ne olduğu gerçekten belli olurdu. Ayrıca birde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını göreve çağırmışlar. Biz buna çok ama çok güldük. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının görev ve yetkilerini bilmeden akşam haberlerinde duyduklarını siteye ciddi ciddi yazıp buna güvenmek nedir sormak istiyoruz. Suç unsuru olan her eylem il cumhuriyet başsavcılıkları ve kolluk kuvvetlerinin görev alanında yer almaktadır. DefacerHaber bünyesinde yer alan hiçbir haberde suç unsuru bir öge bulunmamaktadır. DefacerHaber sadece yansıma bir kuruluştur ve düzenlenen saldırılar ile bir alakasının bulunmadığını da cümle alem bilmektedir.

Noel Baba’nın Köpeği Spawn-LeymırHaber’e ithafen :)))

DefacerHaber ailesi olarak bizlere desteğini hiç kesmeyen tüm hack gruplarına, defacerlere ve okurlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Hakkında 19JİTEM05

Teknik Yazar, Güvenlik Blogcu ve BilişimTeknolojileri Analisti. Siber alanında ve diğer teknoloji ile ilgili gelişmelere dikkat çeken bir içerik uzmanı.

4 yorum

 1. SpawN a yönelik olmuş, MecTruy nerede? MecTruy’den korkuyorsun.

  hacknews.org/2019/01/03/defacehaber-pkk-icinmi-calisiyor/

  • MecTruy ve Spawn köpeği havlasın dursun. Tarafsızız deyip kendi gruplarının haberlerini ön plana çıkartıp diğer grupları haberciyiz deyip karalayanlar mı bizi bize yol yordam öğretecek 😉 Twitter üzerinden tarafımca açıklama zaten yapılmıştır.

 2. defacerhaberpkk

  hahsahashash g….lı korkak ezik mectruy e laf yok spawn a laf var spawn koymuş sana ağlıyorsun koymak yaptıklarının yanında hafif kalır ezik s….ğı

  mectruy e dil uzatamıyorsun korkak kedi seni

  hacknews.org/2019/01/03/defacehaber-pkk-icinmi-calisiyor/

  • MecTruy ve Spawn köpeği havlasın dursun. Tarafsızız deyip kendi gruplarının haberlerini ön plana çıkartıp diğer grupları haberciyiz deyip karalayanlar mı bizi bize yol yordam öğretecek 😉 Daha siteleriniz de yüce Türk bayrağını koymaya bile yüreğiniz yok saldırı yeriz diye üstüne wordpress alt yapısına korkup sığınan aciz köpekler tasmalarınızın sahibi bize yazsın siz değil :))) Twitter üzerinden tarafımca açıklama zaten yapılmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Yandex.Metrica