Hack İstanbul CTF Ethical Hacking Yarışması

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Hack İstanbul CTF

Türkiye dünya çapında bir olağanüstü yarışmaya ev sahipliği yapıyor. Teknofest İstanbul etkinliğinde Türkiye Teknoloji Takımı (turkiyeteknolojitakimi.org), Hackİstanbul 2018 CTF yarışmasını düzenleyecek. Hackİstanbul 2018 CTF (Flag Capture) yarışması, dünya çapında 132 ülkeden binlerce hacker’ı yeteneklerini sergilemek üzere bir araya getirecek.

Dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek hayat siber saldırı senaryoları ile bilgisayar korsanlarının becerileri sınırlara çekilecek. Yarışmaya kayıt için son tarih 2 Eylül. 3 Eylül’de ön seçim aşamasında başarılı olan hackerlar, 9 Eylül’de CTF meydan okumasına giriş yapacaklar. Farklı zorluk dereceleri ve karmaşıklığı olan her aşama hackerların sınırlarını zorlayarak yarışmanın heyecanını en üst seviyeye taşıyacak. 9 Eylül’e ulaşan bilgisayar korsanları ikinci ön seçim zorluğuyla karşı karşıya gelecekler; 18 saatlik CTF mücadelesi, son raundda sadece en iyi bilgisayar korsanlarını taşıyacak. CTF’yi kazanan ilk 10 takım, 22 Eylül’de dünyanın en büyük havaalanlarından IGA – İstanbul Grand Havalimanı’na ev sahipliği yapacak olan büyük final sahnesi için İstanbul’a davet edilecek.

Hackerlar, yeteneklerini Aselsan tarafından geliştirilen ve üretilen Anti-Drone Hava Savunma Sistemi üzerinde test edecekler. Kazanan takım 15.000 USD büyük ödül, 2. en iyi takım 10.000 USD ve 3. takım 5.000 USD ödüllendirilecek. Kazananlar ödüllerini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alacak.

 

Hackİstanbul Resmi Web Sayfası
http://www.hackistanbul.org/

Hackİstanbul Başvuru Formu
http://www.hackistanbul.org/kay305t.html

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Hakkında 19JİTEM05

Teknik Yazar, Güvenlik Blogcu ve BilişimTeknolojileri Analisti. Siber alanında ve diğer teknoloji ile ilgili gelişmelere dikkat çeken bir içerik uzmanı.

2 yorum

  1. Börtim h7day2 sadulhakim verticx derece almis tebrik ederim..

  2. devami ne zaman olacak leonidas arkasiadis konuşmaci katilmişti dinleme imkani yakalamiştim .
    Umuyorum en kisa zamanda tekrarlanir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Yandex.Metrica