Hackerlar E-Bordro Bilgilerine Saldırmayı Hedefliyor

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

E-Bordro

Günümüz dünyasında birçok devlet kurumu ve büyük şirketler çalışanlarına e-bordro yönetimi ile maaşlarını ve kesintilerini görmeleri amacıyla online sistemler üzerinden hizmetler sunmakta ve bu e-bordro hizmetleri de bilgisayar korsanlarının hedefi olmuş durumda.

FBI’ın İnternet Suç Şikayet Merkezi (IC3), yapmış olduğu duyuru da bazı bilgisayar korsanlarının sosyal mühendislik yöntemi ile çevrimiçi bordro hesaplarına sızmayı amaçlayan bir saldırı dalgasına hazırlanıyor.

Bilgisayar korsanları, saldırı düzenlemeyi planladıkları kullanıcının kimlik bilgilerini çalmak için tasarlanan sahte e-postaları kullanıcıya göndererek, kimlik bilgilerini ele geçirmeyi amaçlıyor. Çalışanların bordrosuna erişip, phishing saldırısı ile banka hesap verilerine erişerek, online bankacılık sistemleri üzerinden kullanıcının hesaplarında yer alan paraları son yılların modası olan ön ödemeli banka kartlarına izinsiz olarak aktarmayı hedeflemekte.

Kaspersky Lab tarafından hazırlanan Phishing Saldırısı Örneği

Kaynak: IC3

Sosyal Medya'da Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Hakkında 19JİTEM05

Teknik Yazar, Güvenlik Blogcu ve BilişimTeknolojileri Analisti. Siber alanında ve diğer teknoloji ile ilgili gelişmelere dikkat çeken bir içerik uzmanı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Yandex.Metrica