r57txt Shell Servisi Online

İnternet dünyasının insan yaşantısına soktuğu yazılım, server ve veri tabanı gibi kavramlarla iç içe olan internet kullanıcılarının, başka serverlarda yer alan internet sitesi ya da sayfalara erişim sağlamak amacıyla kullandığı en popüler ve etkili yöntemlerden bir tanesi; “Shell atmak” olarak ifade edilen tekniktir.

Shell atarak başka bir kullanıcının serverına giriş yaparak hosting ve domain bilgilerini açığa çıkartırken kullanılan birçok farklı shell türü mevcuttur.Bu türler içerisinde ilk ortaya çıkan ve günümüzde de popülerliğini koruyan r57 shell , internet sitesinin temel kodları üzerinde değişim yapabilme yeteneğine sahip bir türdür.Elbette bu noktada akıllara gelen soruların başında “r57 shell ne işe yarar?” gelir. İlk paragrafta da belirtildiği gibi; r57 sheller, farklı internet sitelerinin veri tabanı ve kod satırları üzerinde shelli atan kişiye değişim yapma imkanı sunar.

Site Adresi
http://r57txt.org/

SecurityLab - Siber Güvenlik Platformu

Hakkında 19JİTEM05

Teknik Yazar, Güvenlik Blogcu ve BilişimTeknolojileri Analisti. Siber alanında ve diğer teknoloji ile ilgili gelişmelere dikkat çeken bir içerik uzmanı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Yandex.Metrica